Trend Micro Apex One

Trend Micro Cloud AppSecurity

Trend Micro DDEI

Trend Micro DDI

Trend Micro Deep Security

Trend Micro IMSVA


Trend Micro APEX One ile Uç Nokta Güvenliği

Otomatik, anlayışlı, hepsi bir arada koruma

Otomatik; Trend Micro Apex One ™ koruması, otomatik ve fidye yazılımı da dahil olmak üzere gittikçe büyüyen çeşitli tehditlere karşı gelişmiş otomatik tehdit algılama ve yanıtlama sunar. Modern tekniklerin kuşaklararası harmanımız, performansı ve etkinliği en üst düzeye çıkaran son derece ayarlanmış uç nokta koruması sağlar.

Anlaşılır; Gelişmiş bir EDR araç seti, güçlü bir SIEM entegrasyonu ve açık bir API seti kullanarak işlem yapılabilir bilgiler, genişletilmiş araştırma özellikleri ve ağ üzerinde merkezi görünürlük elde edin. Entegre EDR yoluyla veya güvenlik ekiplerinizi MDR servis seçeneğiyle güçlendirerek tehdit araştırması yapın.

Hepsi bir arada; Gelişen teknolojik bir ortamda, geleneksel AV'nin ötesine geçen bir güvenliğe ihtiyacınız var. Apex One, tek bir ajanda tehdit tespit, müdahale ve soruşturma sunar. Birden fazla satıcıyı ve konsolu ortadan kaldırın ve hem SaaS hem de şirket içi dağıtım seçenekleri ile dağıtım esnekliği elde edin.

Gelişmiş algılama teknikleri

• Apex One, size aşağıdakileri vererek her türlü tehdide karşı en geniş korumayı sağlamak için kuşaklararası tehdit tekniklerinin bir karışımını kullanır.

• Uygulama öncesi ve çalışma zamanı makine öğrenmesi.

• Fileless, cryptomining ve ransomware gibi gelişmiş kötü amaçlı yazılımların daha doğru tespiti.

• Yanlış pozitif değerleri önemli ölçüde azaltmak için her tespit katmanında sayım ve beyaz liste gibi gürültü önleme teknikleri.

• Yenilikçi davranış analizi yoluyla komut dosyalarına, enjeksiyonlara, fidye yazılımlara, belleğe ve tarayıcı saldırılarına karşı etkili koruma.

Güvenlik açıklarına karşı üstün koruma

Content Image


Bir taramadan daha fazlası, Apex One Güvenlik Açığı Koruması, bir düzeltme eki kullanıma sunulmadan veya dağıtılmadan önce bilinen ve bilinmeyen güvenlik açıklarını hemen hemen düzeltmek için ana bilgisayar tabanlı saldırı önleme sistemi (HIPS) kullanır:

• Yenilikçi sanal yama yetenekleri ve dünya çapında araştırma yoluyla açıkları kaldırarak riske maruz kalmanın ortadan kaldırılması.

• Korumayı kritik platformlara ve fiziksel veya sanal cihazlara genişletme.

• İyileşme ve acil durum yamalama duruş sürelerinin azaltılması.

• CVE, MS-ID ve ciddiyet temelli zayıf noktaları belirleme.

• Endüstri lideri güvenlik açığı araştırmamızdan yararlanarak diğer satıcılardan daha fazla güvenlik açığı tespit etmek.

Entegre algılama ve cevaplama

Verileri tehlikeye atmadan önce tehditleri keşfetmenizi ve bunlara yanıt vermenizi sağlayan teknikleri kullanın. EDR, uç noktalar, ağlar ve sunucular için kullanılabilir ve size aşağıdakileri sağlar:

• Saldırı Göstergeleri avlamak (IOA) ve saldırganın niyetini gerçek zamanlı olarak tanımlamak.

• Hedeflenen saldırıların etkisini belirlemek için Uzlaşma Göstergeleri (IOC'ler) için kullanıcı zaman çizelgelerini (telemetri) tarama.

• Uç nokta korumasını izole ederek, sonlandırarak veya güncelleyerek bir tespiti incelemek ve yanıt vermek için etkileşimli bir kök neden analizi diyagramı kullanma.

Hassas verileriniz için etkili güvenlik

• Hassas verilerinizi, maksimum görünürlük ve kontrol için ağ üzerindeki veya dışındaki ağlarda koruyun. Entegre DLP, Uç Nokta Şifreleme ve Aygıt Kontrolü.

• En geniş yelpazedeki cihazları, uygulamaları ve dosya türlerini kapsar.

• GSYİH dahil olmak üzere çoğu mevzuat uyumluluğuna yardımcı olunması.

• Verileri tam disk, klasör, dosya ve çıkarılabilir medya şifrelemesiyle koruyun.

• Cihaz kontrolü ve veri yönetimi için ayrıntılı politikalar belirleyin.

• Microsoft® BitLocker ve Apple FileVault® şifreleme anahtarlarını yönetin.

Kötü amaçlı yazılıma karşı geliştirilmiş uygulama kontrolü

Bilinmeyen ve istenmeyen uygulamaların şirket uç noktalarınızda yürütülmesini önleyin. Apex One ™ Uygulama Kontrolü size şunları sağlar:

• Özelleştirilebilir kilitleme, beyaz liste ve kara liste politikaları kullanarak kötü amaçlı yazılımların çalışmasını engelleyin.

• Yönetim ek yükünü azaltmak için Trend Micro'nun uygulama kategorizasyonunu ve itibar zekasını kullanarak dinamik politikalar oluşturun .

• Tehditleri tanımlamak ve doğrulanmış uygulamaların güncel veritabanını korumak için milyonlarca uygulama olayından verileri ilişkilendirin.

Merkezi görünürlük ve kontrol

• Merkezi bir konsol aracılığıyla birbirine bağlı birden fazla güvenlik katmanı arasında tutarlı güvenlik yönetimi, görünürlük ve raporlama sağlayın.

• Yerinde, bulutta ve karma modellerde kontrol ve görünürlüğü artırın.

• Korum Trend Micro ™ Smart Protection Network ™ 'den işlem yapılabilir tehdit istihbaratına erişim sağlama ayı iyileştirin, karmaşıklığı azaltın ve yedekliliği ortadan kaldırın .
Trend Micro Trend Micro Deep Security Sunucu ve

Trend Micro Deep Security Sunucu ve bileşenleri hakkında

Trend Micro Deep Security Sunucu ve , koruma sağlamak için birlikte çalışan aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

• Yöneticilerin güvenlik ilkesini yapılandırmak ve koruma bileşenlerine koruma dağıtmak için kullandıkları merkezi web tabanlı yönetim konsolu olan Trend Micro Deep Security Sunucu ve Manager, Trend Micro Deep Security Sunucu ve Sanal Uygulaması ve Trend Micro Deep Security Sunucu ve Agent.

• Trend Micro Deep Security Sunucu ve Virtual Appliance , VMware vSphere ortamları için tasarlanmış ve vShield ortamındaki sanal makineler için kötü amaçlı yazılımdan koruma ve bütünlük izleme koruma modülleri sağlayan güvenlik sanal makinesidir. Bir NSX ortamında, kötü amaçlı yazılımdan koruma, bütünlük izleme, güvenlik duvarı, izinsiz giriş önleme ve web itibar modülleri aracısız olarak kullanılabilir.

• Trend Micro Deep Security Sunucu ve Agent , yüklü olduğu bilgisayarlara doğrudan uygulama denetimi, kötü amaçlı yazılımdan koruma, web itibar hizmeti, güvenlik duvarı, izinsiz giriş önleme, bütünlük izleme ve günlük denetim koruması sağlayan bir bilgisayara dağıtılan bir güvenlik aracısıdır.

• Trend Micro Deep Security Sunucu ve Agent içeren Relay modülü. Geçiş etkin bir aracı, yazılım ve güvenlik güncellemelerini Trend Micro Deep Security Sunucu ve bileşenleri ağınıza dağıtır.

• Trend Micro Deep Security Sunucu ve Notifier , güvenlik durumu ve olaylar hakkında yerel bilgisayardaki bilgileri ileten bir Windows System Tray uygulamasıdır ve geçiş etkin aracılar durumunda, yerel makineden dağıtılan güvenlik güncelleştirmeleri hakkında da bilgi sağlar.

Trend Micro Deep Security Sunucu ve koruma modülleri hakkında

Trend Micro Trend Micro Deep Security Sunucu ve , güvenlik yeteneklerinizi kolayca genişleten sıkıca tümleşik modüllere sahiptir:

• Intrusion Prevention

• Anti-Malware

• Firewall

• Web Reputation

• Integrity Monitoring

• Log Inspection

• Application Control

Content Image

Intrusion Prevention

İzinsiz Girişi Önleme modülü, şüpheli etkinlikleri tespit etmek ve engellemek için gelen ve giden trafiği denetler. Bu, bilinen ve sıfır gündeki güvenlik açıklarından yararlanılmasını önler. Trend Micro Deep Security Sunucu ve "virtual patching’i" destekler: İzinsiz girişleri önleme kurallarını, birçok uyumluluk düzenlemesi için gerekli olan düzeltme eki uygulanana kadar korumak için kullanabilirsiniz. Trend Micro Deep Security Sunucu ve ürününü, keşfedildikten sonraki birkaç saat içinde yeni keşfedilen güvenlik açıklarını koruyan yeni kurallar alacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

İzinsiz Girişi Önleme modülü, web uygulamalarınızı ve işledikleri verileri kod düzeltmeleri tamamlanıncaya kadar SQL enjeksiyon saldırıları, siteler arası komut dosyası saldırıları ve diğer web uygulaması güvenlik açıklarından korur.

Anti-Malware

Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma modülü, Windows ve Linux iş yüklerinizi kötü amaçlı yazılım, casus yazılım ve Truva atları gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı korur. Trend Micro Smart Protection Network tarafından desteklenen Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma modülü, komut ve kontrol sunucuları olarak bilinen kötü amaçlı yazılımları ve kara liste alanlarını anında belirlemenize ve kaldırmanıza yardımcı olur.

Firewall

Güvenlik Duvarı modülü gelen ve giden trafiği kontrol etmek içindir ve ayrıca denetimler için güvenlik duvarı olay günlüklerini tutar.

Web Reputation

Bugünkü saldırıların çoğu, kötü niyetli bir yük taşıyan bir URL'yi ziyaret ederek başlar. Web Reputation modülü, kötü niyetli alanlara ve suçlular tarafından kullanılan bilinen iletişim ve kontrol (C&C) sunucularına erişimi engelleyerek içerik filtreleme sağlar. Web Reputation modülü, yeni tehditleri hızlı ve doğru bir şekilde tanımlayan Trend Micro Smart Protection Network'e bağlanır.

Integrity Monitoring

Dürüstlük İzleme modülü, bir örnek üzerinde yapılan yetkili ve yetkisiz değişiklikleri izleme olanağı sağlar ve planlanmamış veya kötü amaçlı değişiklikler hakkında uyarılar almanızı sağlar. Yetkisiz değişiklikleri algılama yeteneği bulut güvenliği stratejinizde kritik bir bileşendir, çünkü bir örneğin güvenliğinin aşılmasına işaret edebilecek değişikliklere görünürlük sağlar.

Log Inspection

Log Inspection modülü, PCI DSS veya kuruluşunuzun sahip olabileceği dahili gereksinimler için denetim kanıtı sağlamak üzere sistem günlüklerini yakalar ve analiz eder. Birden çok günlük girişine gömülebilecek önemli güvenlik olaylarını tanımlamanıza yardımcı olur. Günlük İncelemesini, şüpheli olayları bir korelasyon, raporlama ve arşivleme için bir SIEM sistemine veya merkezi günlük sunucusuna iletecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Application Control

Uygulama Kontrol modülü, bilgisayarın orijinal yazılımına kıyasla "drift" veya "delta" değişikliklerini izler. Uygulama denetimi etkinleştirildikten sonra, tüm yazılım değişiklikleri günlüğe kaydedilir ve dosya sistemindeki yeni veya değiştirilmiş yazılımı algıladığında olaylar oluşturulur. Trend Micro Deep Security Sunucu ve Agent değişiklikleri algıladığında, yazılıma izin verebilir veya yazılımı engelleyebilir ve isteğe bağlı olarak bilgisayarı kilitleyebilirsiniz.

Content Image

Detay bilgi için lütfen bu talebinizi [email protected] mail adresine bildiriniz.

Üst