Trend Micro Trend Micro Deep Security Sunucu ve

Trend Micro Deep Security Sunucu ve bileşenleri hakkında

Trend Micro Deep Security Sunucu ve , koruma sağlamak için birlikte çalışan aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

• Yöneticilerin güvenlik ilkesini yapılandırmak ve koruma bileşenlerine koruma dağıtmak için kullandıkları merkezi web tabanlı yönetim konsolu olan Trend Micro Deep Security Sunucu ve Manager, Trend Micro Deep Security Sunucu ve Sanal Uygulaması ve Trend Micro Deep Security Sunucu ve Agent.

• Trend Micro Deep Security Sunucu ve Virtual Appliance , VMware vSphere ortamları için tasarlanmış ve vShield ortamındaki sanal makineler için kötü amaçlı yazılımdan koruma ve bütünlük izleme koruma modülleri sağlayan güvenlik sanal makinesidir. Bir NSX ortamında, kötü amaçlı yazılımdan koruma, bütünlük izleme, güvenlik duvarı, izinsiz giriş önleme ve web itibar modülleri aracısız olarak kullanılabilir.

• Trend Micro Deep Security Sunucu ve Agent , yüklü olduğu bilgisayarlara doğrudan uygulama denetimi, kötü amaçlı yazılımdan koruma, web itibar hizmeti, güvenlik duvarı, izinsiz giriş önleme, bütünlük izleme ve günlük denetim koruması sağlayan bir bilgisayara dağıtılan bir güvenlik aracısıdır.

• Trend Micro Deep Security Sunucu ve Agent içeren Relay modülü. Geçiş etkin bir aracı, yazılım ve güvenlik güncellemelerini Trend Micro Deep Security Sunucu ve bileşenleri ağınıza dağıtır.

• Trend Micro Deep Security Sunucu ve Notifier , güvenlik durumu ve olaylar hakkında yerel bilgisayardaki bilgileri ileten bir Windows System Tray uygulamasıdır ve geçiş etkin aracılar durumunda, yerel makineden dağıtılan güvenlik güncelleştirmeleri hakkında da bilgi sağlar.

Trend Micro Deep Security Sunucu ve koruma modülleri hakkında

Trend Micro Trend Micro Deep Security Sunucu ve , güvenlik yeteneklerinizi kolayca genişleten sıkıca tümleşik modüllere sahiptir:

• Intrusion Prevention

• Anti-Malware

• Firewall

• Web Reputation

• Integrity Monitoring

• Log Inspection

• Application Control

Content Image

Intrusion Prevention

İzinsiz Girişi Önleme modülü, şüpheli etkinlikleri tespit etmek ve engellemek için gelen ve giden trafiği denetler. Bu, bilinen ve sıfır gündeki güvenlik açıklarından yararlanılmasını önler. Trend Micro Deep Security Sunucu ve "virtual patching’i" destekler: İzinsiz girişleri önleme kurallarını, birçok uyumluluk düzenlemesi için gerekli olan düzeltme eki uygulanana kadar korumak için kullanabilirsiniz. Trend Micro Deep Security Sunucu ve ürününü, keşfedildikten sonraki birkaç saat içinde yeni keşfedilen güvenlik açıklarını koruyan yeni kurallar alacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

İzinsiz Girişi Önleme modülü, web uygulamalarınızı ve işledikleri verileri kod düzeltmeleri tamamlanıncaya kadar SQL enjeksiyon saldırıları, siteler arası komut dosyası saldırıları ve diğer web uygulaması güvenlik açıklarından korur.

Anti-Malware

Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma modülü, Windows ve Linux iş yüklerinizi kötü amaçlı yazılım, casus yazılım ve Truva atları gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı korur. Trend Micro Smart Protection Network tarafından desteklenen Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma modülü, komut ve kontrol sunucuları olarak bilinen kötü amaçlı yazılımları ve kara liste alanlarını anında belirlemenize ve kaldırmanıza yardımcı olur.

Firewall

Güvenlik Duvarı modülü gelen ve giden trafiği kontrol etmek içindir ve ayrıca denetimler için güvenlik duvarı olay günlüklerini tutar.

Web Reputation

Bugünkü saldırıların çoğu, kötü niyetli bir yük taşıyan bir URL'yi ziyaret ederek başlar. Web Reputation modülü, kötü niyetli alanlara ve suçlular tarafından kullanılan bilinen iletişim ve kontrol (C&C) sunucularına erişimi engelleyerek içerik filtreleme sağlar. Web Reputation modülü, yeni tehditleri hızlı ve doğru bir şekilde tanımlayan Trend Micro Smart Protection Network'e bağlanır.

Integrity Monitoring

Dürüstlük İzleme modülü, bir örnek üzerinde yapılan yetkili ve yetkisiz değişiklikleri izleme olanağı sağlar ve planlanmamış veya kötü amaçlı değişiklikler hakkında uyarılar almanızı sağlar. Yetkisiz değişiklikleri algılama yeteneği bulut güvenliği stratejinizde kritik bir bileşendir, çünkü bir örneğin güvenliğinin aşılmasına işaret edebilecek değişikliklere görünürlük sağlar.

Log Inspection

Log Inspection modülü, PCI DSS veya kuruluşunuzun sahip olabileceği dahili gereksinimler için denetim kanıtı sağlamak üzere sistem günlüklerini yakalar ve analiz eder. Birden çok günlük girişine gömülebilecek önemli güvenlik olaylarını tanımlamanıza yardımcı olur. Günlük İncelemesini, şüpheli olayları bir korelasyon, raporlama ve arşivleme için bir SIEM sistemine veya merkezi günlük sunucusuna iletecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Application Control

Uygulama Kontrol modülü, bilgisayarın orijinal yazılımına kıyasla "drift" veya "delta" değişikliklerini izler. Uygulama denetimi etkinleştirildikten sonra, tüm yazılım değişiklikleri günlüğe kaydedilir ve dosya sistemindeki yeni veya değiştirilmiş yazılımı algıladığında olaylar oluşturulur. Trend Micro Deep Security Sunucu ve Agent değişiklikleri algıladığında, yazılıma izin verebilir veya yazılımı engelleyebilir ve isteğe bağlı olarak bilgisayarı kilitleyebilirsiniz.

Content Image

Detay bilgi için lütfen bu talebinizi [email protected] mail adresine bildiriniz.

Üst