AuthPoint Hakkında

AuthPoint, WatchGuard'ın çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) hizmetidir. AuthPoint ile, kullanıcıların bilgisayar, VPN veya bulut hizmeti veya uygulaması gibi korumalı bir kaynakta oturum açtıklarında AuthPoint mobil uygulamasıyla veya üçüncü taraf bir donanım belirteciyle kimlik doğrulaması yapmasını isteyebilirsiniz.

AuthPoint kullanıcıların oturum açmadan önce kimlik doğrulaması yapmalarını gerektirdiğinden, bulut uygulamalarınızdaki ve hizmetlerinizdeki veriler korunur.

AuthPoint, güvenilir kaynaklarınızı yetkisiz erişime karşı korumak için en son MFA yöntemlerini kullanır. Belirli kullanıcı grupları ve uygulamalar için farklı kimlik doğrulama yöntemleri seçebilirsiniz:

• Push Notification - Oturum açtığınızda, AuthPoint mobil cihazınıza, sizin tarafınızdan yapılmayan bir erişim girişimini önlemek için kimlik doğrulamasını ve oturum açmayı veya reddetmeyi onayladığınız bir push bildirimi gönderir.

• QR Kodu - Oturum açtığınızda, AuthPoint mobil uygulamasıyla bir QR kodu tarar ve kimlik doğrulaması için aldığınız doğrulama kodunu kullanırsınız (AuthPoint, yalnızca AuthPoint mobil uygulaması tarafından şifresi çözülebilen güvenli QR kodları kullanır).

• One Time Password(OTP) - OTP, kimlik doğrulaması için kullandığınız AuthPoint uygulamasında bulunan benzersiz, geçici bir paroladır.

Kullanıcılar, telefonlarına AuthPoint mobil uygulamasını yükler. Ardından, herhangi bir çevrimiçi hizmete veya VPN'de oturum açtıklarında, yukarıda açıklanan yöntemlerden biriyle kimlik doğrulaması gerekir.

Content Image

AuthPoint Bileşenleri

AuthPoint Yönetim Arayüzü

WatchGuard Cloud'daki AuthPoint yönetim kullanıcı arayüzü, kullanıcılarınızı, kullanıcı gruplarınızı, kaynaklarınızı, harici kimliklerinizi ve AuthPoint Ağ Geçidini ayarladığınız ve yönettiğiniz yerdir. Kaynaklar, AuthPoint ile kullanmak için tanımladığınız uygulamalardır. Harici kimlikler, kullanıcı hesap bilgilerini almak ve şifreleri doğrulamak için kullanıcı veritabanlarına bağlanır.

AuthPoint Mobil Uygulaması

Kimlik doğrulama için AuthPoint mobil uygulaması gerekir. Token’lerinizi görüntüleyebilir ve yönetebilir , push bildirimlerini onaylayabilir, OTP alabilir ve QR kodlarını tarayabilirsiniz.

AuthPoint Gateway

AuthPoint Gateway, AuthPoint'in RADIUS istemcileriniz ve LDAP veritabanlarınızla iletişim kurabilmesi için ağınıza yüklediğiniz hafif bir yazılım uygulamasıdır. Ağ Geçidi bir RADIUS sunucusu olarak çalışır ve RADIUS kimlik doğrulaması ve LDAP kullanıcılarının SAML kaynaklarıyla kimlik doğrulaması yapmaları için gereklidir.

Oturum Açma Uygulaması

Oturum Açma uygulaması, kullanıcılar bir bilgisayarda veya sunucuda oturum açtıklarında kimlik doğrulaması yapmak için kullanılır. Bu, RDP ve RD Ağ Geçidi için korumayı içerir. Oturum Açma uygulamasının iki bölümü vardır: bir bilgisayara veya sunucuya yüklediğiniz uygulama ve AuthPoint'te yapılandırdığınız kaynak.

AuthPoint ADFS Aracısı

AuthPoint ADFS aracısıyla, ek güvenlik için ADFS'ye çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) ekleyebilirsiniz. ADFS için MFA'yı yapılandırmak için AuthPoint Ağ Geçidi yüklü olmalıdır.

RD Web için AuthPoint Aracısı

RD Web için AuthPoint aracısı, RD Web Erişimi'ne çok faktörlü kimlik doğrulamanın korumasını ekler. RD Web için AuthPoint aracısında iki bölüm vardır: yüklediğiniz aracı ve AuthPoint'te yapılandırdığınız kaynak.

Detay bilgi için lütfen bu talebinizi [email protected] mail adresine bildiriniz.

Üst