Sanallaştırma Güvenliği Sanal Platformunuz Güvende mi ?

Fiziksel, Sanal ve Bulut Sunucuları için Gelişmiş Koruma

Kötü amaçlı yazılımlardan koruma, izinsiz giriş algılama ve önleme, güvenlik duvarı, web uygulaması koruması, bütünlük izleme ve kayıt inceleme de dahil olmak üzere, kapsamlı, uyarlanabilir, etkili aracısız ve aracı tabanlı koruma sağlar.

Deep Security fiziksel, sanal ve bulut sunuculara gelişmiş sunucu güvenliği sağlar. Acil durum yamaları gerektirmeden, kurumsal uygulamaları ve verileri ihlallere karşı korur ve iş kesintilerini önler. Bu kapsamlı, merkezi olarak yönetilen platform, bir yandan güvenlik işlemlerini basitleştirmenize yardımcı olurken, diğer yandan da, düzenlemelere uymanızı ve sanallaştırma ve bulut projeleri yatırımlarınızın karşılığını daha hızlı almanızı sağlar.

Sunucu Sanallaştırma

VM entegrasyon hızlarını üç kat artırmanıza yardımcı olabilecek endüstri lideri sunucu güvenliği sayesinde, yatırımlarınızdan elde edeceğiniz getiriyi artırın.

Sıfır misafir alanı özelliği sayesinde, VMware sanal makineleri korumak için yeni VMware vShield Endpoint API'leri ile entegre edilir. Tam sistem taramaları ve model dosyası güncellemelerinde sıkça görülen kısmi güvenlik karartmalarının önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca fiziksel sunucular, Hyper-V ve Xen tabanlı sanal sunucular, genel bulut sunucuları ve yerel moddaki sanal masaüstü bilgisayarları korumak için, aracı tabanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma özelliği de sunar. Veri merkezi ile genel bulut arasında taşınırken, sanal sunucuları savunacak uyarlanabilir güvenliği sağlamak için, korumayı hem aracısız, hem de aracı tabanlı form faktörleri ile koordine eder.

Sanal Yamalar

Suistimal edilmeden önce zayıflıkları koruma altına alın ve acil durum yamaları maliyetinden tasarruf edin.

Her ay yüzlerce zayıflık ortaya çıkmaktadır, zamanında yama çıkarma pahalı, hata yapmaya yatkın ve neredeyse imkansız bir süreçtir. Trend Micro Sanal Yama ( Virtua Patching) çözümleri, anında koruma sağlar. Acil durum yamaları, sık yama döngüleri ve sistemin çalışmamasının neden olduğu yüksek maliyetler gibi işletimsel sıkıntıları ortadan kaldırır. Deep Security Sanal Yamalar, sunucularınızın ve uç noktaların koruma altında kalmasını sağlayıp, yüksek maliyetli acil durum yamalarını, yükseltmelerini önler ve ihlal bildirimi giderleri riskini azaltır.. Eski sistemlerin ve uygulamaların ömrünün uzatılmasına bile yardımcı olur.

Bulut Koruması

Buluttaki verileri kontrol edip şifreleyin ve sunucu erişimini doğrulayın.

İster özel, ister genel, ister melez bulut kullanıyor olun, Trend Micro size sanal ve bulut ortamları için optimize edilmiş, bulut korumasını sağlar. Bulut ortamları için şifreleme ve policy tabanlı şifre yönetimi için Deep Security ve Trend Micro SecureCloud entegre edilir. Böylece, daha iyi koruma, daha az idari karmaşa ve daha fazla performansa sahip olursunuz. Sunucularınızı, uygulamanızı ve verilerinizi koruyan bulut genelinde yönetim özelliği sayesinde, aracısız ve aracı tabanlı dağıtımlar esnek bulut uygulama seçenekleri sunar.

Uyum

PCI DSS 2.0, HIPAA, NIST, SAS 70 ve diğer birçok standardın önemli düzenleme gerekliliklerini hedef alın.

Masaüstü bilgisayar ve sunucu sanallaştırmasının karmaşıklığı ve değişkenliği özel, sanallaştırma için optimize edilmiş koruma ve performans gerektiren güvenlik, uyum ve performans riskleri oluşturmaktadır. Deep Security fiziksel, sanal ve bulut ortamlarında çalışan iş sistemlerine entegre güvenlik ve uyum sağlamaktadır. Deep Security, 8 farklı PCI DSS gereksinimini hedef alır ve en zorlu uyum sorunlarını ekonomik bir şekilde çözen, benzersiz bir yaklaşıma sahip, önemli güvenlik kontrolleri sağlar.

Nasıl Çalışır ?

Birbirine sıkıca entegre edilen modüller fiziksel, sanal ve bulut sunucular genelinde olduğu kadar, sanal masaüstü bilgisayarlarda da sunucu, uygulama ve veri güvenliğinden emin olmak için kolayca tüm platformu kapsayacak şekilde genişletilebilir.

Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma

Aracısız koruma için VMware ortamları ile entegre edilir ya da yerel modda fiziksel sunucular ve sanal masaüstü bilgisayarları korumak için bir aracı sağlar.

Sıfır misafir alanı özelliği sayesinde, VMware sanal makineleri korumak için yeni VMware vShield Endpoint API'leri ile entegre edilir. Tam sistem taramaları ve model dosyası güncellemelerinde sıkça görülen kısmi güvenlik karartmalarının önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca fiziksel sunucular, Hyper-V ve Xen tabanlı sanal sunucular, genel bulut sunucuları ve yerel moddaki sanal masaüstü bilgisayarları korumak için, aracı tabanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma özelliği de sunar. Veri merkezi ile genel bulut arasında taşınırken, sanal sunucuları savunacak uyarlanabilir güvenliği sağlamak için, korumayı hem aracısız, hem de aracı tabanlı form faktörleri ile koordine eder.

Web İtibarı

Sunucuları ve sanal masaüstü bilgisayarları için web tehditlerine karşı korumayı güçlendirir.

Kötü amaçlı URL'lere erişimi engelleyerek kullanıcıları ve uygulamaları korumak için Trend Micro™ Smart Protection Network™ web itibarı özellikleri ile entegre edilir. Daha fazla yer kaplamadan daha iyi güvenlik için aracısız güvenlik teknolojileri de sağlayan aynı sanal cihaz aracılığıyla, aracısız modda sanal ortamlarda aynı özelliği sunar.

Bütünlük İzleme

Dosyalar ve sistem kayıt defterindeki kötü amaçlı ve beklenmedik değişiklikleri gerçek zamanlı olarak algılar ve rapor eder. Artık aracısız form faktöründe de kullanılabilmektedir.

Kötü amaçlı ve beklenmedik değişiklikleri gerçek zamanlı olarak algılamak ve rapor etmek için dizinler, kayıt anahtarları ve değerleri gibi önemli işletim sistemi ve uygulama dosyalarını izler Aracısız yapılandırma üzerinden ek alan olmadan sanal makinelerinize daha güçlü güvenlik sağlar Yenilikçi ve yeni hypervisor bütünlüğünü izleme teknolojisi sayesinde, hypervisor'u yetkisiz erişim programlarından korur. Tüm veri merkezindeki benzer olaylar için eylemleri otomatik olarak tekrarlayan, güvenilir olay etiketleri sayesinde yönetim yükünü hafifletir.

İzinsiz Giriş Algılama ve Önleme

Yama yapılana kadar, bilinen zayıflıkları sınırsız sayıdaki yetkisiz erişim programlarına karşı korur.

Bilinen saldırılara ve sıfırıncı gün saldırılarına karşı zamanında koruma sağlanmasına yardımcı olur. Bilinen bir zayıflığı - örneğin her ay Microsoft tarafından açıklanan zayıflıklar gibi - sınırsız sayıda yetkisiz erişim programına karşı korumak için, zayıflık kurallarını kullanır. Veri tabanı, web, e-posta ve FTP sunucuları da dahil olmak üzere, kutudan çıkar çıkmaz, 100'ün üzerinde uygulama için zayıflıklara karşı koruma sağlar. Yeni keşfedilen zayıflıklara karşı koruma sağlayan kuralları saatler içinde otomatik olarak sunar ve sistem yeniden başlatılmadan, dakikalar içinde binlerce sunucuya gönderilebilir.

Web uygulaması zayıflıklarına karşı koruma sağlar

Web uygulamalarının ve işleme aldıkları verilerin korunması için PCI Gereksinimi 6.6 ile uyumu sağlar. SQL püskürtme saldırılarına, siteler arası script yazma saldırılarına ve diğer web uygulaması zayıflıklarına karşı koruma sağlar. Kod onarımları tamamlanana kadar, zayıflıklara karşı koruma sağlar.

Ağa erişen kötü amaçlı yazılımları saptar

Ağa erişen uygulamalar ile ilgili şeffaflığı ve bu uygulamalar üzerinde kontrolü artırır. Ağa erişen kötü amaçlı yazılımları saptar ve sunucularınızın risklere maruz kalma zayıflığını azaltır.

Güvenlik Duvarı

Fiziksel ve sanal sunucularınızın saldırı yüzeyini azaltır.

Çift yönlü durum denetlemeli bir güvenlik duvarı kullanarak sunucu güvenlik duvarı ilkesi yönetimini merkezileştirir. Sanal makine bölgelemesini destekler ve Hizmet Reddi saldırılarını önler. Tüm IP tabanlı protokoller ve çerçeve türleri için geniş kapsam olduğu kadar, bağlantı noktaları ve IP ile MAC adresleri için detaylı filtreleme sağlar.

Neden Daha İyi ?

Sanallaştırma, VDI & Bulut Yatırımlarınızdan Daha Hızlı Getiri Elde Etmenizi Sağlar.

Sanallaştırma ve bulut yatırımlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, VM'leri korumanın daha az yer kaplayan ve daha kolay yönetilebilir bir yöntemini sunar.

• Aracısız bütünlük izleme, yetkisiz erişimi önleme, güvenlik duvarı ve kötü amaçlı yazılımdan koruma özellikleri sayesinde, ek yer kaplamadan güvenliği güçlendirir,

• Personeli sürekli olarak aracıları yapılandırma, güncelleme ve yama yapma yükünden kurtarır,

• Veri merkezi ve genel bulut arasında taşındıkları sırada, sanal sunucuları ve sanal masaüstü bilgisayarları korur.

Veri İhlallerini Önler

Sunucular ve sanal masaüstü bilgisayarların kendi kendilerini savunmalarını sağlayan gelişmiş koruma özellikleri sayesinde, iş kesintilerini en az düzeye indirir.

• Sanal sunuculardaki kötü amaçlı yazılımları gerçek zamanlı olarak algılar ve kaldırır,

• Kurumsal uygulamalar ve işletim sistemlerindeki bilinen ve bilinmeyen zayıflıklara karşı koruma sağlar,

• Sistemleri tehlikeli sitelere erişime karşı korumak için dünyanın en büyük etki alanı-itibar veri tabanlarından birini kullanır,

• Sürekli değişen uyum gereksinimlerini karşılamak için Intel TPM/TXT teknolojisi aracılığıyla hypervisor'ün bütünlüğünün izlenmesi,

• YENİ: Global ve Yerel tehdit zekasını kullanarak botnet ve hedefe yönelik saldırı Yönet ve Denetle (C&C) iletişimlerini tanımlar ve engeller.

Daha Düşük Giderler

Daha düşük genel giderler, daha kısa personel çalışma süreleri ve daha yüksek VM entegrasyon hızları sayesinde, işletim giderlerini azaltarak verimliliği en üst düzeye çıkarır.

• Kötü amaçlı yazılımdan koruma için aracısız yapılandırma ve diğer güvenlik seçenekleri sayesinde, sanal ortamlarda daha yüksek sanal makine entegrasyon hızları sağlar,

• Merkezi olarak yönetilen, çok amaçlı aracı ya da sanal cihaz sayesinde, birden fazla yazılım istemcisi kullanma maliyetini ortadan kaldırır,

• Güvenli şifrelemeyi ve planlanmamış yamaların ekonomik bir şekilde uygulanmasını önceliklendirerek zayıflıklara karşı koruma sağlar,

• Tekrarlanan ve kaynak gerektiren güvenlik görevlerini otomatik hale getirerek güvenlik yönetimi giderlerini azaltır.

Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo
Üst